środa, 16 grudnia 2015

Magiczna zagadka Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti
Magiczna zagadka

Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti 
Pierdomenico Baccalario to włoski pisarz powieści młodzieżowych. Jego książki zostały przetłumaczone na 18 języków. Głównie znany jest z serii Ulysses Moore oraz Century. Jest wielokrotnie nagradzany za swoje dzieła. Spełnia się również jako dziennikarz oraz podróżnik. Alessandro Gatti gdy, był mały chciał zostać odkrywcą, ale jego lasy potoczyły się inaczej. Książki zaczął pisać dzięki wymyślaniu historii do starych zdjęć i przedmiotów znalezionych w domu.
Po pierwszym sukcesie w ”Kieliszku trucizny” detektywi z zaułka Woltera ruszają na trop sensacji. Tym razem został zaatakowany słynny magik Offenbach. Po wyjściu z kongresu iluzjonistów, ktoś rozbił mu wazon na głowie. Głównym podejrzanym jest mężczyzna we fraku widziany na miejscu. Każdy z detektywów na swój sposób zdobywa potrzebne informacje, ale tylko razem tworzą zaskakujące rozwiązanie. Kto tak naprawdę napadł na maga? Jedno jest pewne w tej sprawie Klub detektywów amatorów na pewno da rade ją rozwiązać.
Szybka akcja, choć rozwijająca się nie co wolniej niż w tomie pierwszy to podstawa serii, która jest kierowana do dzieci w wieku koło 9-13 lat. Mimo, że już nie psuje do tego kryterium nie zmienia to faktu, iż seria bardzo mnie zaciekawiła. Nawet dzieci Nikola i Simon są wykreowani na bardzo inteligentne i od razu zaskarbiają naszą sympatię. Przestępstwo nie jest przedstawione brutalnie, adekwatnie do wieku czytelników jednocześnie tak, by łatwo sie odnaleźli w sprawie. Wspaniałą rzeczą są też ilustracje, którymi jest obdarzona historia ponieważ, przybliżają nam sceny jak i rozwijają wyobraźnię. Mam nadzieję ,że na miarę tych autorów powstanie więcej powieści, które wciągną zarówno młodszych jak i starszych.
Polecam młodszej młodzieży. Jestem pewna, że ta książka ich wciągnie a całość pochłoną bardzo szybko nawet Ci, którzy czytać nie przepadają. Nie jest konieczna znajomość pierwszej części by odnaleźć się w tej, ale także i ją polecam.

seria/cykl wydawniczy: Na tropie sensacji tom 2 
wydawnictwo: Zielona Sowa
data wydania: 2012 (data przybliżona) 
ISBN: 9788326503580
liczba stron: 200

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj czytelniku :)
Będzie mi miło jeśli skomentujesz powyższy post.