środa, 16 września 2015

Monster High. Upiorna Szkoła Lisi HarrisonMonster High. Upiorna Szkoła

Lisi Harrison  


Autorka znanych w Polsce serii „Elita” i „Alfy” oraz twórczyni programów dla MTV pisze nową serię „Monter High”. Książkę opublikowano w dwudziestu pięciu krajach świata i szybko zdobyła popularność. Obecnie mieszka w Laguna Beach w stanie Kalifornia.
Frankie Stain jest idealną córeczką stworzoną przez tatusia, dosłownie. Została zbudowana, pozszywana i ładuje dzięki akumulatorowi. Po piętnastu dniach nauki wszystkiego co 15-latka umieć powinna, zostaje wysłana do szkoły dla normaliów, czyli zwykłych ludzi. Ta tylko Franki nie jest zwykła jest RADem (Ruch Atrakcyjnie Dziwnych)czyli potworem, wnuczką Frankensteina. W Salem w Oregonie jest mnóstwo RADów lecz nie mogą zostać zdemaskowani przez ludzi. Franki została zmuszona pomimo gazetek mówiący, że najlepsza jest naturalność i w modzie jest styl eko do nałożenia makijażu na swoją miętową skórę ukrycia szwów i bolców lecz mimo to chce by polubiono ją taką jaka jest zwykłą nastolatką czytającą gazetki o modzie, wielbiącą Bibera i słuchającą Lady Gagi i kochającą się w chłopaku Bekki.
Melody Carver przeprowadza się z Beverly Hills do Salem wraz z rodziną z powodu swojej astmy. Jej ojciec chirurg plastyczny zmienił kształt jej nosa tak także z dziwadła awansowała na PC (potencjalne ciacho). Od początku znajduje w Salem bratnią duszę Jacksona, lecz wszystko zmienia wypadek w stołówce z królową szkoły Cleo. Po pocałunku z królową chłopak stał się dziwny i unika Melody. Ale na szczęście bohaterka poznaje Bekkę i po podpisaniu umowy o nietykalności jej chłopaka zostają przyjaciółkami.
Dwie różne nastolatki ale czy na pewno różne? Połączy je tajemnica i walka o tolerancje i akceptacje. 
Autorka lekkim i przystępnym stylem pokazuje, że każdy nawet potwory marzą o akceptacji i tak naprawdę pomimo niekorzystnego przestawiania nie są takie złe. Może książka mało ambitna ale dobrze się bawiłam czytając  ją. I przyznaje początkowo czaszka z różową kokardą nie działała na mnie korzystnie ale treść na szczęście tak. Polecam zarówno osobą lubiącym paranormale jak i zwyczajne powieści o nastolatkach, ponieważ najważniejszą częścią tej książki jest walka o akceptacje swojej inności.


tłumaczenie: Pater Ewa 
tytuł oryginału: Monster High
seria/cykl wydawniczy: Monster High tom 1 
wydawnictwo: Bukowy Las
data wydania: maj 2011 
ISBN: 978-83-62478-29-3
liczba stron: 280

2 komentarze:

  1. Polecę siostrze, ona lubi takie klimaty. Ja niekoniecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Monster High jako sama nazwa jest mi znana, ale nigdy głębiej się nią nie interesowałam :)

    OdpowiedzUsuń

Witaj czytelniku :)
Będzie mi miło jeśli skomentujesz powyższy post.