środa, 9 września 2015

Czyste szaleństwo Charlaine HarrisCzyste szaleństwo
Charlaine Harris


Czas na trzecią dla mnie poza kolejnością książkę z serii o Lily Bard. Tym, którzy czytali „Czysta jak łza” głównej bohaterki przedstawiać nie muszę, ale dla całej reszty to zrobię. Po ciężkich wydarzeniach z przeszłości ,po których zostały blizny na całym ciele i duszy, zamieszkuje w Shakespeare. Zajmuje się zawodowo sprzątaniem, robieniem zakupów i innym pomocą domowym głównie mieszkańcom „Apartamentów Ogrodowych”, których dokładnie poznajemy w pierwszej części. Miłośniczka karate i siłowni, która w wolnym czasie lubi czytać i oglądać telewizje. Poprzednio rzadko się z kimś spotykała teraz ma, aż nadto znajomych i adoratorów.. 
Właściciel siłowni Marshall z którym nasza bohaterka ma coś a la romans zachorował i pomimo, że Lily nie w smak jest pomagać komuś bez pobierania opłat ze względu na swój zawód jednak decyduje się na to. Tam zauważa na parkingu samochód Dela Peckarda, który trenował o zawodów kulturystycznych, chwilę później okazuje się że przestał i to na zawsze. Wraz z Bobo odnajdują go na ławeczce do ćwiczeń ze sztangą na gardle. Nieszczęśliwy wypadek, no nie bardzo. Brak odcisków palców oraz wiadomość o tym, że miał być z nim asekurator. Ale kto nim był? Na początku tomu zapoznajemy się  jak wyglądała scena śmierci oraz to, że morderca prawdopodobnie zrobił to, by zdobyć dziewczynę Dela. Problem tym większy, że to już trzecie podobne morderstwo...
No i rozwija się wątek miłosny albo bardziej związkowy Lily. Może Marshall lub policjanta Claude'a pomiędzy którymi balansuje będzie tym jedynym. A może żaden z nich? Może cie się o tym przekonać tylko czytając „czyste szaleństwo ”, bo ja już nic nie powiem.
Mam wrażenie, że w tym tomie Lily jest jakaś inna. Silną psychicznie i fizycznie sportsmenką, ale teraz jest jakaś bardziej kobieca. Znów mam wrażenie, że świetna historia została przedstawiona choć lepiej mi się podoba niż tom pierwszy.
Tak jak pisałam o innych tomach tej serii szału nie ma, ale osoba lubiąca kryminały przeczytać może.

Cykl: Lily Bard (tom 2)
Wydawnictwo: Znak Literanova
tłumaczenie    Anna Gralak

tytuł oryginału   Shakespeare's champion

data wydania   16 maja 2011

ISBN    9788324016334

liczba stron   280

5 komentarzy:

 1. Nie mam obecnie w planach tej serii, gdyż czasu mi na wszystko brakuje. Ale może w przyszłości, kto wie.

  OdpowiedzUsuń
 2. kompletnie nie znam cyklu ale wyda się byc ok ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczęłam czytać tę serię w okolicach jej premiery. Niestety skończyłam chyba na drugim czy trzecim tomie i później na długo o niej zapomniałam.
  Chyba najwyższa pora do niej wrócić;)

  OdpowiedzUsuń
 4. klimat zdaje się fajny chętnie się za powieść zatem zabiorę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam z żalem, że nie znam tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj czytelniku :)
Będzie mi miło jeśli skomentujesz powyższy post.