środa, 15 lipca 2015

2012 Wojna o dusze Whitley StrieberWojna o duszę
Whitley Strieber


2012 rok już minął ale warto przepomnieć sobie o pamiętnej dacie konca świata. :)
  21 grudnia 2012 roku o godzinie 11.11 Ziemia znajduje się w idealnej linii prostej z centrum naszej galaktyk. Dzieje się tak co dwadzieścia sześć tysięcy lat. Jest to najbardziej wyczekiwana data przez ludzkość, ponieważ ostatnia.
Whitley Strieber autor bestsellerowych powieści tj. „Pojutrze” oraz „Dzień niepodległości”, które zostały przeniesione na kinowy ekran w filmach o tym samym tytule oraz kultowej „Wspólnoty”. Doskonale znany również dzięki horrorom.
Gdy jeden wymiar chyli się ku upadkowi, drugi zdobywa go, a trzeci no cóż opisuje to?
Wszystko zaczyna się w chwili, gdy archeolog Martin Winters rozpoczyna kolejne wykopaliska w piramidzie Cheopsa 21 listopada 2012. Tego dnia rozpoczyna się rozpad jego świat oraz innych ludzi. Wstrząsy ziemi powodują rozpadnięcie piramidy, a lecące z niej kamienienie zabijają ponad 100 tysięcy ludzi. Jednak największe przerażenie wprawia olbrzymia czarna soczewka z pod niej. Rząd rozpoczyna natychmiastowe prace nad istotą 14 soczewek, które pojawiły się dokładnie dziesięć tysięcy kilometrów od bieguna północny i oddalony od niego o osiemnaście tysięcy punkt. Wszystkie powstały w starożytnych ruinach. Początkowo obwiniani byli o to terroryści, ale szybko zostały rozwiane te spekulacje. W tym samym czasie tę historię opisuje pisarzyna z tyłkiem rozharatanym przez obcy pięć lat temu. Ci sami obcy wylatują co noc z soczewek by siać postrach i zniszczenie odbierając duszę niewinnym ludziom. Piękny świat Martina legnie wkrótce w gruzach. Wszystko zakończy się 21 grudnia lub kto wie rozpocznie się na nowo? Starożytni Majowie przewidywali tego dnia koniec naszej epoki.
Książka ta przedstawia kolejną wizję apokalipsy wykorzystując tym razem przewidywaną datę końca przez wiele starożytnych cywilizacji. Moim zdaniem każdy ma swój prywatny koniec a tego dnia niestanie się prawdopodobnie nic szczególnego. Bardzo barwnie i realistycznie przedstawione  sceny najazdy obcy  pozwalają na wczucie się i odczuwanie emocji bohaterów podejmujących walkę o życie, rodzinę, świat i normalność. Powieść ta zauroczy każdego fana literatury katastroficznej przestawiając zupełnie inną koncepcje niż przyzwyczaiła nas telewizja. Nie brak w niej poświęceń i wartkiej akcji, która potrafi momentami wchłonąć bez reszty.
tłumaczenie
Maria Stadniczenko-Wróbel
tytuł oryginału
2012: War for the Souls
data wydania
ISBN
978-83-7508-230-2
liczba stron
400
język
polski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Witaj czytelniku :)
Będzie mi miło jeśli skomentujesz powyższy post.