sobota, 2 maja 2015

Najciekawsze premiery maja

Co ciekawego zostanie wydane w maju?
Czyli co wpadło mi w oko
1.
Opis: Z szynką raz! to przejmująca opowieść o dzieciństwie i młodzieńczych latach autora, ukazująca, jak wrażliwy i ambitny chłopak, na przekór biedzie, despotycznemu ojcu i presji zgnuśniałego otoczenia, walczy o prawo do podążania własną drogą.Widziałam kilka złotych myśli tego Pana i jestem pewna ,ze kiedyś przeczytam więcej niż tylko cytaty.

wydawnictwo: Noir sur Blanc
data wydania: maj 2015Opis:Z jaką łatwością spada się ze szczytów władzy na dno piekła zniesławienia! Jak szybko pełnia życia może stać się igraszką śmierci!
Barcelona, koniec 1799 rok. W pokoju hotelowym zostaje znaleziona śpiewaczka, słowik z Orleanu, z poderżniętym gardłem i nożem wbitym w serce. Oskarżenie pada na młodziutkiego poetę, który spędził w jej pokoju namiętne chwile, ostatnie w jej życiu.Ciąg niefortunnych wydarzeń splecie ze sobą losy poety i romantyka z losami wszechwładnego sędziego Massó, prezesa Sądu Królewskiego w Barcelonie, człowieka ogarniętego obsesją władzy, zafascynowanego astronomią, a także, na nieszczęście dla siebie, urodą młodych kobiet. Jaume Cabré wiernie odtwarza klimat epoki i powołuje do życia wiele postaci, wplątanych w sieć namiętności i intryg, korupcji politycznej i walki o władzę.
Wydano w naszym kraju dwiejego powieści ta będzie trzecia. Zbiera ona znakomite recenzje i szybko wspina się na szczyty list księgarskich bestsellerów, więc warto ją poznać
wydawnictwo: Marginesy
data wydania: 06 maj 2015

Opis: W mieście założonym przez grupkę niedobitków ocalałych
z nuklearnej zagłady rody Lattimerów i Westfallów toczą
krwawą walkę o władzę. Ostatecznie Westfallowie zmuszeni
są uznać swoją porażkę. Ani przez chwilę nie przestają czekać
na dzień, kiedy karta się odwróci.

Pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach w mieście twardą ręką rządzi prezydent Lattimer. Wymuszoną zgodę między stronnictwami zapewnia przemyślny system dobierania małżeństw. Córki byłych pokonanych wydawane są za mąż za chłopców
z rodzin zwycięzców.

Szesnastoletniej Ivy Westfall nikt nie pyta, czy syn prezydenta Lattimera to jej wymarzony kandydat na męża. Sprawa jest przesądzona. Zostanie żoną śmiertelnego wroga.
To smutny los dla młodej dziewczyny, ale też trudno o lepszą okazję, by zadać tyranii śmiertelny cios.

Zaciekawiła mnie okładka a potem przeczytałam opis. Zapowiada się nieźle.
wydawnictwo: Akapit Press
data wydania: 15 maj 2015


Opis: Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała.


Czwarty tom serii o królestwie stworzonym na terytorium dawnej Ameryki, tym razem o córce głównych bohaterów. 

wydawnictwo: Jaguar
data wydania: 06 maj 2015

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Witaj czytelniku :)
Będzie mi miło jeśli skomentujesz powyższy post.